Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Balič, nebo kamarád

Modelová situace: Přisednete si s kamarádem za nějakými děvčaty ke stolu a začnete je balit. Vám se jedna hned od začátku zalíbí a tak se na ni zaměříte. Snažíte se nic neuspěchat a neudělat chybu, jste milý a přátelský. Dlouho si s dívkou povídáte. Máte pocit, že si rozumíte a že mezi vámi něco vzniká. Necháte ji postěžovat si na její bývalé, i vy si postěžujete. Říkáte si plno důvěrných věcí.

Váš kámoš zatím někam zmizel s ostatními holkami. Využijete proto příležitosti a začnete se ke své oběti víc mít a svěříte se jí se svými city, jenže ona vám najednou řekne: „Nezlob se, jsi fajn, ale raději bych tě chtěla jako kamaráda.“ Nevíte co dělat a přemýšlíte, kde jste udělali chybu. Naléháte na ni a ptáte se proč… Potom zklamaně odcházíte. Kluk, se kterým jste ke stolu přišli, si přitom zatím vesele užívá s dalšími holkami někde na parketu, s jednou z nich se už dávno líbá a vy se divíte, že vám to taky nevyšlo.

 

Jestli se vám stává, že jste častěji pasováni do role kamaráda, se kterým si sice holky rozumí a kterému se i svěřují (ale to je taky všechno co s ním dělají), poradím vám, jak z toho ven. Nejdřív si ale musíte uvědomit, že jsou místa, kde je potřeba jít na věc jako balič a ne jako kamarád. Těmi místy myslím například bary, kluby, diskotéky a podobně – a tam se od vás očekává, že budete chlap, dostatečně zajímavý, který dívku upoutá.

Troufám si říct, že v balení platí nejvíce tři zásady. Být pozitivní, vyrovnaný a ukázat svůj zájem. Budete-li se jich držet, stanete se zajímavým chlapem a ne jen hodným kamarádem. Obzvláště první dvě zásady jsou důležité a jejich porušení je hlavní příčinou nezdaru.

Zásada pozitivizmu

Uvědomte si, že holku musíte pozitivně naladit a ne si s ní vykládat o problémech. Problémy může rozebírat s kamarádkami, ne s klukem, který ji zrovna balí. Vy musíte nabídnout pohodu, nadhled nad věcí, usměv a zábavu. Má-li ona problémy, rozežeňte je vtipem, ale nenimrejte se v tom dál. Vyvarujte se negativních řečí, protože ty odvádí od balení ke stěžování. Porušíte-li tuhle zásadu, může se stát, že často budete jen kamarád, kterému se budou holky svěřovat.

Zásada vyrovnanosti

Jste chlapi a očekává se od vás, že budete vyrovnaní. Povídat holce o své bývalé, o problémech v práci, či v životě, více jak jednou větou, je hloupost. Pokud nejste vyrovnaní, nebalte. Jinak pro dívku nebudete žádná chlapská opora, ale zamindrákovaný kamarád.

Uvědomte si, že problémy má plno lidí. A ti, když vyrazí někam za zábavou, očekávají, že se budou bavit. Nejčastěji proto vyhledávají nějaké pohodové lidi, kteří na ně přenesou trošku té svojí vyrovnanosti. Buďte takovým vyrovnaným člověkem i vy.

Zásada jasného zájmu

Při balení musíte neustále navazovat nejrůznější kontakt. V první fázi to bývá delší pohled do dívčiných očí, třeba při představování. Potom s dívkou mluvíte, věnujete se jí, stále víc se k ní přibližujete a dotýkáte se jí. Nejprve, jen tak zlehka, se dotknete rukou jejího ramene. Později jí třeba prsty něžně vrátíte neposedné vlásky zpět za ouško a kombinujete to s pohledem do očí. Někdy od očí utíkáte pohledem ke rtům a tím dáváte najevo, že přemýšlíte o líbání. Svádíte ji! Ale hlavně jasně ukazujete, že o ni máte zájem.

Jestli vás holka bere jen jako kamaráda, přemýšlejte, jestli jste neudělal chybu třeba někde v tomto bodě. Zamyslete se, jestli jste dívku opravdu sváděli a jestli jste se snažili a nebo jste si jen vykládali, aniž byste se o něco pokusili. Možná vám dojde, že jste v té dívce vůbec nezažehli žádný plamínek, neproběhlo mezi vámi žádné kouzlo, ale jen jste si krásně povídali.

 

Pokud chcete dívku sbalit, musí vás od začátku brát jako samce, jako člověka, po kterém bude toužit. Můžete být něžní, schopní naslouchat a pohladit, ale zároveň musíte zůstat silní a přitažliví. A toho nedosáhnete, když ji nebudete svádět, nebudete v pohodě nebo si budete raději, z opatrnosti, hrát na kamaráda.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář