Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balení holek s kamarádem

17. 10. 2008

Balení holek s kamarádem

Někteří kluci preferují balení s kamarádem. Cítí se tak jistější, zvlášť, když se chystají oslovit skupinku holek. Jenže takové balení je často mnohem těžší, než kdybyste šli na věc sami. Pokud netvoříte tým, často si s kamarádem si navzájem zavazíte, bojujete mezi sebou a házíte na sebe špínu. Holky nechápou o co jde a tak na vás jen vyděšeně koukají. Protože nejste s kamarádem sehraní, tak si navzájem děláte víc škody, než užitku.

Každý muž chce být ten nejlepší, ale při balení ve dvou si musíte ujasnit role a držet spolu. Nikdy byste neměli svádět boj mužských eg, i kdyby dámy byly sebezajímavější.

 

Sólový hráč

Kamarád na balení musí být týmový hráč a ne sólista. Jste dva a jdete balit více holek spolu, takže nikdo nesmí hrát jen sám za sebe, ale jako tým. Dřív, než se za holkami vypravíte, musíte si ujasnit, kdo bude jakou z nich chtít. Na tohle hodně lidí zapomíná a pak si navzájem lezou do zelí a soupeří mezi sebou. Nakonec to jeden z kamarádů v průběhu balení vzdá a naštve se na druhého za jeho chování. Uvědomte si, že váš kamarád dobře zná vaše slabiny, takže vás dokáže velmi dobře shodit, bude-li chtít.

Nechoďte balit se sólisty. Sólisté bývají často silní baliči, kteří neradi prohrávají a budou se snažit nad vámi vyhrát, i když třeba mají stálou přítelkyni. Jejich oblíbený způsob shazování, bývá často popírání toho, co řeknete. Dělají to tak, že vás jakoby usvědčují ze lži, ovšem bez argumentů. Vysvětlím na příkladě:

Mluvíte například o tom, že vás baví malování a docela vám to jde, že jste začali kreslit zajímavé portréty. Kamarád se na kolem sebe rozhlédne s ironickým pohledem a před všemi řekne: „No to tvoje malování, o tom bych raději moc nemluvil.“ A začne se u toho blbě usmívat. Tváří se jako by věděl, že jste totální nula, která lže. Zkusíte na to téma diskutovat a jeho argumenty budou pořád stejně žádné: „No ty seš asi takovej malíř, jako já prezident.“, a se smíchem mávne rukou. Prostě on bude za člověka, který je skvělý a vy jen ulhánek, dělající ze sebe něco lepšího.

Slabší z dvojice

Často se mi stává, že mi nějaký kamarád řekne: „Pojď, půjdeme za nimi a sbalíme je.“ Bohužel, on se k ničemu nemá a čeká, až se zvednu já, půjdu za holkama a oslovím je. On bude jen stát vedle mě a potom, když vše vyjde, se zapojí do rozhovoru.

Na tom zase není nic v nepořádku, vždyť od toho jsou kamarádi, aby si takhle pomáhali. Jenže má to háček. Ten slabší si často nárokuje nejkrásnější holku a nemíní ustoupit. Bez práce chce urvat to nejlepší.

Důležité pravidlo zní: Vybírá si první ten kamarád, který se nebojí holky oslovit, ne ten, který se veze. Takže neexistuje, že vás někdo zneužije k oslovení a balení a pak se bude snažit ještě bez práce utrhnout to nejlepší, co uvidí. A věřte, že se tohle stává velmi často. Nezřídka má ještě slabší kamarád před balením plnou hubu keců jak je sbalíme (avšak tím množným číslem nemluví o sobě), ale jak dojde na lámání chleba, k ničemu se nemá. Pokud se s vámi slabší článek nedomluví, nikdy mu v balení nepomáhejte. Nezaslouží si to.

Když mu pomůžete a přitom nebudete souhlasit s rozdělením podle jeho představ, často vás začne hodně shazovat, protože si je vědom, že je slabší a jiným způsobem by vás neporazil.

Vyrovnané schopnosti

Pokud jste schopní oba, zase se vždycky předtím domluvte. Pokud se nedokážete dohodnout, nechoďte nikoho balit. Zbytečně byste potom mezi sebou soupeřili o holku a snažili se toho druhého potopit. Každopádně, stejně se budete muset trošku sehrát, abyste si správně přihrávali příležitosti a dobře se doplňovali. Určitá rivalita nemusí být na škodu, ale nikdy by neměla přejít v podrazy a házení špíny. Pokud se tak stane, třeba po trošce alkoholu, doporučuji se zvednout a odejít pryč. Kamarádovi dojde, že přestřelil a protože zavčas odejdete, nebudete na něj tak naštvaní, jak byste byli, kdybyste tam zůstali a on v tom dál pokračoval. Sehrát se, je důležité v každém případě a někdy to chce jen trošku cviku.

Změna herního plánu

Stane se, že během balení třeba zjistíte, že se vám líbí nějaká jiná, nebo že se vy líbíte jiné, než jste předtím zamýšleli. Pokud máte sehraného kamaráda, není problém si gesty přerozdělit kořist v průběhu lovení, případně někam spolu na chvilku odejít a domluvit se tam. Většinou je ta domluva jasná, protože se zakládá na sympatiích, které k vám chovají jednotlivé holky. Dívky si občas prostě rozeberou vás. Každopádně jestli jste opravdu sehraní a jednáte jako tým, není problém někdy ustoupit kamarádovi a naopak, protože se může stát, že jeden z vás těm holkám nepadne do oka, nebo si žádnou nevybere.

 

Pravidla:

  • Neberte sólové hráče,
  • zkuste se sehrát a potom si navzájem pomáhejte,
  • pracujte jako tým, ne jako dva jedinci,
  • rozdělte si holky PŘED balením,
  • nemůžete-li se dohodnout na tom, komu z vás se která líbí, nemá smysl přistupovat k balení,
  • pokud dojde ke změnám v rozdělení během balení, domluvte se na dalším postupu,
  • neuspějete-li vy, snažte se alespoň o úspěch kamaráda.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář