Jdi na obsah Jdi na menu
 


Balení známé holky a dobré kamarádky

17. 10. 2008

Balení známé holky a dobré kamarádky

Může se stát, že se vám zalíbí nějaká vaše známá natolik, že přímo zahoříte touhou s ní chodit. Nejčastěji to bývá právě vaše dobrá kamarádka, protože se s ní už delší dobu znáte, rozumíte si a cítíte se s ní fajn a tak přemýšlíte, jak by bylo skvělé, kdybyste se dali dohromady. Proč nespojit příjemné s užitečným, říkáte si. Pokud jde o balení známých dívek, hodně záleží na tom, jak dobře se s nimi znáte a jak moc důvěrný vztah k sobě máte. Pochopitelně platí, že čím jste si bližší, tím je balení horší a nese větší riziko.

Řeknu vám na rovinu, sbalit kamarádku, obzvláště tu dobrou, je velmi těžká věc. Můžete o ni totiž nenávratně přijít, nebo se vám třeba začne vyhýbat a váš vztah ochladne. Dobře si proto před takovým postupem rozmyslete, jestli vám to za to stojí a jestli dokážete v případě neúspěchu obětovat vaše kamarádství. Já osobně si myslím, že u dobré kamarádky je to poměrně velký risk.

Nabízím vám pár rad, jak to zvládnout. Jen nečekejte nějaký návod na 100% úspěšnost, který zaručeně zabere na každou vaši kamarádku. Záleží totiž hodně na vás samotných. Balení známé, spolužačky a nakonec i zmiňované dobré kamarádky bývá v praxi mnohdy náročnější, než balení úplně cizí holky.


Balení známé dívky

Balení nějaké holky, s kterou se někde vídáváte a nebo máte něco společného, je nejlehčí. Máte v rukávu plno trumfů. Něco už o ní víte a ona bere na vědomí vaši přítomnost. Vzhledem k tomu, že si spolu povídáte, není problém ji pozvat i někam mimo místo, kde se běžně pravidelně potkáváte. Nemusíte tomu hnedka říkat rande, je to spíš takové setkání, kde budete spolu sami. Když odmítne, nic se neděje. Rozhodně se vám příště nebude vyhýbat, maximálně bude jen trošičku chladnější.

Na známou holku platí běžná pravidla balení. Nebojte se s ní flirtovat a hlavně buďte co nejvíce v kontaktu, abyste na ni mohli působit. Buďte jí nablízku a více si spolu povídejte. Zkuste taky udělat co největší pokrok ve vašem vztahu před tím, než ji pozvete na rande, aby se do vás měla šanci aspoň trošku zamilovat, než to na ni vybalíte.

Balení spolužačky

Předtím než začnete, musíte si velmi dobře uvědomit, že pokud se to nepovede, budete spolu trávit bok po boku ještě nějaký čas (do konce školy). Běžná spolužačka z vašeho nezdaru většinou nedělá žádnou velkou tragédii, protože si také uvědomuje, že se ve vaší blízkosti budou muset ještě nějakou dobu zdržovat, a proto je váš neúspěšný pokus nejčastěji zameten pod koberec a dál se o něm nemluví. Může se však stát, že narazíte na nějakou husičku, která nebude váhat to ihned roznést po celé škole – což je samozřejmě riziko, s kterým musíte počítat. Až si tohle srovnáte v hlavě, můžete přemýšlet nad plánem.

Je jasné, že balit spolužačku přímo ve škole je trošku těžší, protože je svázaná určitými pravidly a je obtížnější se jí dostat přímo na kobylku. Ideální na sbalení spolužačky jsou proto spíše různé společné akce mimo školu. Tam se prolomí bariéra mezi lidmi a vy se k ní dostanete mnohem blíže. Příkladem budiž třeba nějaký společný výlet, kde se jí budete u ohně trošku víc věnovat a ukážete jí třeba, že máte podobné zájmy. Přidejte dotekydalší druhy svádění. Pokud jste se k ní měli i předtím trošku ve škole a nebyli jste jí příliš lhostejní, máte velké šance.

Všimněte si, že různé výlety a školní akce jsou nejčastějším místem, kde se dávají lidé dohromady. Jednak je to tím, že se na takových akcích pije i alkohol a ten uvolní zábrany, ale hlavně je to proto, že si ve škole většinou lidé drží odstup a chovají se stylem: „Co by na to řekli druzí?“ – což je i důvod, proč hodně školních lásek svůj vztah ve škole později tají.

Chcete-li sbalit spolužačku, tak se jí ve škole věnujte, ale maximum ze sebe vydejte na mimoškolních akcích. Balení spolužačky není velmi obtížné. Častý kontakt ve třídě mezí vámi a dívkou vytvoří určitou vazbu a vy potom musíte jen využít vhodné příležitosti, jak se k ní dostat blíž.

Poznámka: Pochopitelně podobná pravidla platí například i pro spolupracovnice, atd.

Balení dobré kamarádky

Možná vás napadne, že když se spolu s dobrou kamarádkou už tak dlouho znáte, tak by všecko mělo jít v pohodě. Že máte tím pádem velkou výhodu. Znáte její přání i tajemství, rozumíte si. Nevadí jí, když se obejmete nebo se jí dotýkáte, a podobně. Tak kde je problém?

Máte strach, že přijdete o kamarádství?

Tím, že ji milujete, jste vlastně už o kamarádství přišli. Těžko to bude takové jako předtím, ať už se jí přiznáte, že ji máte rádi, nebo ne. Mezi kamarády panuje určitá svoboda v chování. Dívka vás obejme, řekne vám, že vás má ráda, že jste fajn a ví, že to nebudete brát, jakoby vás lovila. Může si k vám lecco dovolit. A když vám někde na chatě večer šupsne pod deku, tak oba víte, že tohle není žádná nabídka k sexu. A to stejné platí i naopak. Jakmile se ale zamilujete, tahle pravidla přátelství měníte a posunujete do jiné roviny. Zamilováním přicházíte o kamarádství a dívku stavíte do role partnerky. Jste-li do ní zamilovaní, cesta zpět nevede.

Co je nejhloupější?

Nejhloupější je se jí ihned přiznat, že ji milujete. Bude to pro ni šok a začne se vám vyhýbat, nebo to s vámi bude „řešit“ tím, že si o tom s vámi promluví (resp. se vám to bude snažit vymluvit). Ovšem úplně ze všeho nejhorší je, ji ještě po takovém přiznání prosit. To je totiž přímá cesta do pekel. Ztratíte její důvěru, přátelství a začne se vám stranit úplně.

Dá se to nějak zvládnout?

Dostat ji, bez toho aby sama chtěla, samozřejmě nejde. V první řadě pro ni musíte být fyzicky přitažliví a nebýt ňouma. Potom už jen musíte zařídit, aby o vás začala přemýšlet i jinak, než jako o kamarádovi. Tahle cesta je poměrně dlouhá a nemůžete ji chtít uspěchat.

Hlavní je ukázat, jaký jste úžasný partner. Jedna možnost je, najít si nějakou dívku a prezentovat se jako dokonalý partner někoho jiného, aby viděla co má jiná holka a začala trošku žárlit. Ovšem touhle cestou člověk zamilovaný do kamarádky asi často nepůjde, takže se na to dá jít ještě jiným způsobem.

Uvědomte si, že máte přístup k mnoha informacím, protože se jako kamarádi sobě navzájem svěřujete. Často si sdělíte i takové věci, které byste svým partnerům/rodičům/a dalším neřekli. Je proto jednoduché poskytnout kamarádce to, co jí chybí. Je jedno jestli ty věci postrádá v současném nebo minulém vztahu. Vy o tom víte a můžete jí je nabídnout. Ten její si nevzpomněl na její narozeniny, nepochválil jí nový účes, nevzal ji do kina, nepomohl jí, když potřebovala… no tak to udělejte vy. Máte velkou výhodu. Pokud něco její přítel udělal špatně, tak mu to pravděpodobně neřekla. Svěřila se raději vám. On o chybě neví, zato vy ji můžete krásně napravit a dát najevo, že vy jste ten skvělý partner a tím poukázat na propastný rozdíl v chování „skvělého kluka“ a jejích běžných kluků.

Jak jsem už zmínil, je to běh na delší trať, ale zvládnout se to dá. S kamarádkou je to v lecčem podobné jako s ostatními holkami. Přitahovat ji budou kluci, kteří nejsou jen hodní a všechno jí splní, ale měli by si umět i dupnout a nenechat se sebou mávat.

Hodně kluků, kteří chtějí sbalit kamarádku, si stěžuje, že ona chodí s nějakým hajzlíkem, který se k ní chová špatně. Často mají pocit, že si ji ten její přítel nezaslouží a že oni by se o ni starali mnohem lépe a byli by na ni hodnější. A tak se snaží být na ni laskavější, chránit ji a dělat pro ni všecko možné, protože si myslí, že ona tohle přesně vyžaduje. Jestli jste taky takoví, tak se zamyslete, proč jste teda pořád jen kamarádi. Asi děláte něco špatně, že? Ona totiž chce chlapa, který si umí prosadit svoji a neskáče pořád, jak ona píská. Buďte proto víc chlap, ať vás přestane brát jako kamaráda.Sbalení známé holky není tak obtížné. Odpadá oslovování a seznamování, ale dál je to stejné jako s jakoukoliv jinou holkou, jen u dobré kamarádky je nutné změnit vaši kamarádskou roli na partnerskou. Zamyslete se nad tím, jak se ke kamarádce chováte, zanalyzujte si, co jí chybí, a ukažte, že byste byli dobrým partnerem. Příležitostí máte jistě dost. Pokud jste pro ni chlapsky přitažliví, máte velké šance, že zvítězíte. Jen nechtějte okamžitý úspěch. Berte taky v úvahu jak dlouho se formovalo vaše přátelství, a proto nečekejte, že změna proběhne ihned.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Balení holek

(Pavel, 10. 4. 2014 16:18)

Co když budeme chtít sbalit kmarádku, ale bude mít přítele ale my to nebudem vědět?

Re: Balení holek

(debile, 23. 10. 2014 13:20)

Neházej flintu do žita

podekovani

(Martin, 23. 10. 2014 13:16)

Díky za radu doufám že to pomůže

Antonínoj :)

(Láda, 4. 3. 2014 23:34)

Antonín pokud si jí to miluji napsal z Y tak se jí ani moc nedivím :)

...

(Martin, 6. 4. 2011 11:22)

Celý článek byl ukraden ze stránek www.qark.net
http://www.qark.net/clanek/baleni-zname-holky-a-dobre-kamaradky

Dík

(Antonín, 1. 1. 2011 23:11)

Chci ti moc poděkovat za dobré rady a mam otasku? ja už sem to uspěchal a rek ji ze ji myluji a ona mně odmýtla co mám teť dělat jedná se o kamarádku.
Prosým odpověste mi na antos10000@seznam.cz nebo sem ešte jednou dík