Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak a proč flirtovat s holkou

17. 10. 2008

Jak a proč flirtovat s holkou

Často mi chodí různé žádosti o radu, jak dostat nějakou holku, a většina z nich je hodně podobná. Pisatel mi vypráví, že si s holkou rozumí, povídají si spolu, je mu s ní fajn a prosí mě, abych mu poradil co má udělat, aby nebyl jen kamarád. Závěrem často dodává, že je hodně nesmělý a neví, jak jí říct, že ji má rád, nebo se obává, aby to nějak nezkazil.

Když si čtu podobné dopisy, vždy se divím, kam se z toho všeho vytratilo svádění a flirtování. Jak je možné, že tolik lidí zapomíná na něco tak krásného? Není divu, že vás holka bere jako kamaráda, nebo se na vás po pár setkáních vykašle, protože jste nic neudělali. Dívka chce být lovena, hýčkána. Napřed v ní musíte něco zažehnout a potom teprve útočit. Když taková dívka přijde domů po setkání s vámi, nesmí vás jen tak pustit z hlavy. Musí mít pocit, že to bylo fajn a ne, že jste si jen krásně povídali. Musí přemýšlet o vašich pohledech do očí, cítit na sobě vaše lehké a jakoby nevinné doteky a sama si přát, aby to opravdu nebyla jen náhoda.


Žena odpustí všechno kromě toho, že nevzbudila touhu.
Jean Jacques Rousseau

Flirtování je úžasné, protože je vhodné i pro nesmělé. Nemusíte sbírat odvahu, abyste holce řekli, co k ní cítíte, protože je jednodušší jí to naznačit. A když se nepovede? No tak se to dá vždy zcela nevinně uhrát do ztracena, zvlášť pokud to děláte s úsměvem.

Flirtovat totiž můžete bezúhonně různými způsoby. Pohledy do očí, lichotky, doteky, vtípky, usměvy… a když budete mít pocit, že se to holce nelíbí, můžete s tím přestat a tvářit se, že to, co jste dělali je úplně normální.

Pohled do očí

Jednou z věcí, kterou hodně kluků pomíjí, je pozitivní oční kontakt. Holce se zpravidla bojí podívat do očí a uhýbají pohledem, aby si náhodou něco nemyslela. Ale vždyť o to přece jde, aby si myslela!

Možná se to nezdá, ale existuje mnoho druhů pohledů do očí. Neměli byste se proto spokojit jen s jedním. Určitě umíte ukázat úzkost, strach a další, ale zkuste se chvilku smát jen očima, a nebo udělejte lesknoucí se oči. A co taková radost v očích? Vyzkoušejte si to a přidejte i svádivý pohled. Vezměte si zrcadlo a trénujte.

Nevíte jak na to? Ze začátku to možná nepůjde, ale později zjistíte, že všechny tyhle pohledy odráží vaše pocity a vaši náladu. Nemusíte proto křivit obličej, ale stačí si tu správnou náladu navodit. Rozhodně byste měli zvládnout alespoň pohled svádivý, zamilovaný a pohled „jako byste právě rozbalili skvělý dárek“ Tyhle tři se vám budou určitě hodit a nejsou těžké, jen se musíte pokusit cítit se tak, jak chcete naznačit.

Nemusíte hrát podle nějakého scénáře, ale máte před sebou krásné stvoření, po kterém toužíte. Neměl by být problém dostat touhu do výrazu, do očí, a nebát se to ukázat.

Lichotky

Dokážete dívku pochválit? Děláte to? Vždyť každá je v něčem úžasná a jedinečná! Stačí jen zapojit fantazii.

Naučte se pochválit ji. A nemusíte chválit jen zřejmé věci, ale zkuste i něco nezvyklého. Nemusíte každý den říkat, jak je dívka skvělá a jak jí to sluší, jinak by se z toho mohla brzy stát fráze. Ale zkuste si všimnout hloupostí, které potěší. „Krásně se ti lesknou vlasy…“, „Obdivuji, jak se dokážeš vypořádat s něčím takovým…“, „Máš moc krásný usměv, vždycky mi skvěle projasní den.“, „Moc báječně se mi s tebou povídá…“

Uvědomte si, že není ani tak cílem lichotit, jak dát najevo její výjimečnost. Lichotit může každý, ale jen málokdo dokáže vyzdvihnout na vrchol i obyčejné věci.

Doteky

O dotecích jsem už psal v jednom starším článku, takže jen zopakuji pár nejdůležitějších věcí: Na holku se zpravidla nechmatá celou rukou, ani ji nehladíte jako koně. Naopak, používá se jen pár prstů a lehkých doteků. To vedle vás je jemná, skoro éterická bytost, takže si drsnější doteky schovejte na dobu, až budete mít jistotu, že ona po vás touží stejně jako vy po ní.

Nejprve můžete zkusit něco zcela nevinně, později otestovat v kombinaci s pohledem do očí, když budete vědět, že to předchozí zabralo. Pokud vás nenapadá jak a kdy se holky dotknout, přečtěte si článek o dotecích, nebo se můžete inspirovat těmito několika tipy.

  • Pochválíte jí skvělý svetr, vaše dva prsty se přitom dotknou její paže a urazí po ní zlehka několik centimetrů. Dotýkáte se přece jen toho svetru, ne?
  • Vtipkujete spolu, smějete se a vaše ruka se zlehka dotkne jejího ramene, jakoby chtěla naznačit „Ale, no tak, nepovídej.“
  • Obdivujete prstýnky a vezmete její ruku do dlaní.
  • Řeknete jí, že krásně voní a nezapomenete si zlehka přičichnout.
  • Spravíte jí límec, vrátíte neposedné vlásky zpět za ucho – na začátku svádění není tak úplně od věci se nejdřív zeptat jestli smíte, ale potom nečekat na odpověď a udělat to. Je to často lepší, než dělat něco mlčky. Zvláště tyhle intimnější věci by měly být ze začátku „odsouhlaseny“, pokud máte obavu, že by vám to nemuselo projít.

Věřím, že zbytek už určitě vymyslíte sami.

A nezapomeňte si všímat, jak se chová ona. Holka se totiž kluka může také dotýkat, a často to i dělá. Problém je v tom, že on si toho mnohdy vůbec nevšimne.

Úsměvy

I na tohle téma jsem už napsal článek.

Sami se zamyslete, která holka vás přitahuje. Ta, která se tváří naštvaně nebo ta, která se usmívá? Zkuste se podle toho chovat.

Stejně jako pohledů i úsměvů může být více druhů. Pokuste se maximálně využít svoje výrazové prostředky. Pro muže je typické, že ať se smějí nebo mají špatnou náladu, tak se tváří stejně. No dobře, trošku jsem to nadsadil, ale v zásadě je to tak. Muž svoje pocity obvykle na tváři neukazuje. Nechává si je pro sebe a navenek je neutrální. Ovšem tím úspěch u žen netrhnete. Ony se totiž těžko orientují ve vaší tváři, když nedáváte nic najevo.

Pomožte jim a radost projevte úsměvem. Přece vás těší, že jste s ní. Máte radost, že si s vámi povídá. Tak proč to neukázat? Navíc úsměv plodí zase úsměv, což je fakt, který si můžete kdykoliv zkusit v terénu. Usmějte se na člověka, který jde proti vám, a hádejte, co to s ním asi udělá.Troufám si říct, že flirtování a svádění je na balení to nejkrásnější. Vyzkoušejte to někdy a nejen že budete mít skvělý pocit, že jste si výsledek opravdu zasloužili, ale dáte tím možnost se zamilovat i dívce, o kterou máte zájem. A to je přece důležité. Těžko můžete vzít do rukou pochodeň lásky a vyběhnout s ní k srdci své vyvolené, když ona vůbec netuší, jak ten váš oheň umí krásně hřát.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář