Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak komunikovat se ženami a vytvářet zájem

17. 10. 2008

Jak komunikovat se ženami a vytvářet zájem

FireStormStalo se vám někdy, že jste se vraceli domů z „rande“ a věděli jste, že to mezi vámi už nikam dál nepovede? Na první pohled se sice zdálo, že slečna zájem měla, ale když jste seděli v kavárně a popíjeli kafe, měli jste pocit, že konverzace byla taková „suchá“.

 

Nebojte se, chyba nemusí být v tom, že byste se jí třeba nelíbili. Většina mužů totiž neví, jak správně komunikovat se ženami, protože muži se od žen liší!

Muži komunikují jednoduše a přímo, takže na každou otázku podají jasnou a krátkou odpověď. Na dotaz „Co děláš“ jednoduše odpoví: „Studuju vejšku“, a dál to už nerozvádějí. Navíc jejich komunikace bývá poměrně úsporná a dokáží odpovídat i jedním slovem.

Takové odpovědi jsou však dobré, když mluvíte s dalším mužem, ale když se takhle budete bavit se ženou, kterou chcete sbalit, bude konverzace váznout a žena bude mít pocit, že pokládá špatné otázky. Ženy totiž komunikuji emotivně, nezaleží tolik na tématu. Navíc umí i holá fakta rozvinout do delších vět a zabalit do nich své pocity. Proto toho ženy vždy tolik namluví, a proto si mnohokrát ženy neporozumí s chlapy.

Když budete ženě odpovídat na všechny dotazy jako robot (ano/ne) brzy jí pochopitelně otázky dojdou, bude o vás za chvíli vědět úplně všechno a nebude se už o čem dál bavit!

Každá žena většinou pokládá otázky. Některé to však dělají, jen aby udržely komunikaci. Jenže, proč jim dávat všechny odpovědi okamžitě a na pozlaceném talíři? Ať si trošku lámou hlavu a více se snaží, bude je to potom víc bavit.

Já osobně doporučuji dvě věci:

  • Odpovědět jen na část otázky – což vyvolává větší zájem, protože se potom bude chtít dívka dozvědět, co se za tím skrývá a napadne ji: „Proč to tají? Proč na to neodpověděl?“ Nenechá ji to spát, a může prožívat různé emoce…
  • Docela vhodné je přidat k tomu ještě nějaký tajný\záhadný prvek. Tajné věci jsou ještě víc zajímavější, protože vzbuzují zvědavost. Člověk vždy touží po rozluštění nějakého tajemství. A dokud ho nerozluští, tak o něm hodně přemýšlí.

Příklad:

Ot: Co děláš mimo školu?
Od: Nerad o tom mluvím, kdybych ti to řekl, tak utečeš jako všechny předchozí holky*) (přece ji neřeknete, že mimo školu balíte třeba další desítky holek)

Jen si vzpomeňte, jak James Bond říkával: „Když ti to povím, budu tě potom muset zabít.“ Teď už chápete, proč měl u žen úspěch?

 

Další možnost je vyhýbat se odpovědím a měnit téma:

Ot: Co děláš mimo školu?
Od: Jsem na pohovoru nebo co?*) A proč se pořád bavíme o mně?*)

Další příklad:

Ot: Kolik holek jsi v životě měl?
Od: Skupinka se počítá jako jedna? A proč se ptáš? Chceš být další na seznamu?*)

____

*) říkáte ironicky a s úsměvem.

 

Cíl je jednoduchý: Holky se musí bez práce dozvědět co nejmíň. Přímo totiž odpovídáte, pouze pokud chcete říct „Ne“ Dívky strašně baví takové hry, protože mohou vyzvídat a navíc tím dokážete, že komunikace s vámi nebude jen suchá, ale dívka bude zažívat i nějaké pocity.

Takovýmto jednoduchým způsobem, lze z každé obyčejné otázky udělat zajímavou konverzaci na několik minut a nebudete se nudit ani po pěti hodinách hovoru.

 

Qarkova poznámka: Vzhledem k tomu, že autor není původem z České republiky, článek jsem trochu (převážně stylisticky) upravil. Originál článku a další podobné články, najdete na webu autora

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář