Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se stát baličem za tři dny

17. 10. 2008

Jak se stát baličem za tři dny

Možná se to na první pohled nezdá, ale stát se baličem z obyčejného nekomunikativního člověka, který holku ani neumí oslovit, je poměrně jednoduché. Stačí si na to vyhradit pouhé tři dny vašeho života, zodpovědně postupovat podle tohoto článku a nebudete už nikdy mít problém holku oslovit kdykoliv a kdekoliv. Že to není možné? Ale kdepak, stačí jen chtít!

 

Pokud tedy se sebou něco chcete udělat a naučit se v pohodě a bez obav oslovit jakoukoliv holku, vyhraďte si na to tři dny svého času. Ty dny nemusí jít bezpodmínečně po sobě, ale měly by to být celé dny (ne jen pár minut). Potom už jen postupujte podle návodu, ale nepodvádějte! Když vám něco z popisovaného půjde lehce, nesmíte to zabalit po pátém pokusu s tím, že tohle jste přece v pohodě zvládli a už je to dál nuda. Máte na to celý den, takže byste to měli vyzkoušet alespoň dvacetkrát, abyste si ten pocit opravdu zažili. Ulehčováním podvádíte jen sami sebe.

Pokud vás už teď napadá, že je dvacet je příliš moc, nemá cenu pokračovat. Vzdáváte to ještě před bojem. Také bych chtěl upozornit, že byste svojí změně měli věnovat všechny tři dny a nic opravdu nepřeskakovat. Všechno má svůj smysl, i když se vám něco může zdát velmi lehké či primitivní.

Den první – úsměv

První den si vyrazte třeba do města a dívejte se kolem sebe na děvčata. Nehledejte bombastickou krásku, se kterou byste chtěli strávit celý život, ale všímejte si všech děvčat (je to přeci jen cvičení). Dnes vám půjde o navázání očního kontaktu, takže pokukujte kolem sebe a snažte se o něj. Tímto způsobem lze flirtovat kdekoliv. Při jízdě v dopravním prostředku, za chůze po ulici, ve frontě, po cestě do školy, ve škole, v práci, cestou domů… Jakmile vám kontakt vyjde, přidejte úsměv.

 

Tipy: Úsměv i pohled doporučuji natrénovat den předtím před zrcadlem, abyste se netvářili křečovitě. Váš úsměv by měl vycházet z vašich očí, to ty by se hlavně měly smát, protože jsou v kontaktu s dívkou.

Další věc, kterou doporučuji si k tomuto cvičení přibalit, je dobrá nálada. Nemyslím jen zvednuté koutky rtů vzhůru, ale taková ta radost, která z vás září a ukazuje, jak jste v pohodě. Jak na to? Zkuste si třeba vzpomenout, kdy vám bylo naposledy moc skvěle. Není důležité, jestli to bylo tím, že jste složili nějakou obtížnou zkoušku, zvítězili v závodě, nebo dohráli počítačovou hru. Jde jen o ten pocit, že jste se cítili dobře, jakoby vám ve chvilce patřil celý svět. Nyní se pokuste si tento pocit znovu vyvolat. Uvidíte, že zezačátku to půjde jen na chvilku, ale postupem času se takovýmto způsobem naučíte lehce ovlivnit vaši vlastní náladu (a tím i celý váš výraz) na delší dobu. Pokud si tohle natrénujete, později to velmi oceníte.

 

Přehled dne: Dneska jste se naučili navázat kontakt a zaujmout, což jsou dvě velmi důležité složky balení, které nesmíte podceňovat. Koncem dne byste už měli umět i vycítit, kdy váš úsměv byl pro dívku příjemný, a šlo by z něj něco víc získat, a kdy vůbec neměla zájem.

Jak jsem zmínil výše, máte přece víc jak dvacet pokusů, takže to nebude problém. Přestaňte být pasivní, zkuste vyhledávat oční kontakt s dívkou a pak se snažte usmát. Nic víc není v tomhle dni potřeba. Uvidíte, že dívek je všude plno, jen stačí zvednout hlavu a z uší vytáhnout sluchátka ;-)

Když už jsme u těch úsměvů, z volné chvíle je samozřejmě můžete trénovat i na ostatních lidech. No schválně si zkuste, kolik lidí za tento den „donutíte“ odpovědět na váš úsměv úsměvem. Věřím, že hodně, protože dobrá nálada se umí rozšířit velmi rychle. Cílem cvičení však je, abyste tohle všechno měli pod kontrolou a také věděli, jakou odezvu na svoje chování dostanete.

Druhý den – pozdrav

V tomto dni budeme pochopitelně vycházet z předchozího. Teď už umíte s dívkou navázat oční kontakt a umíte se usmát. Dneska k tomu přidáme jen obyčejný pozdrav. Takže znovu pokukujte kolem sebe, ale jakmile bude příležitost (dívka se na vás podívá, protože jste ji upoutali), holku s úsměvem pozdravte. Ideální je jí říct třeba „Ahoj“, to je zcela neutrální. Tvařte se u toho příjemně a sebevědomě, možná i trošku, jako byste se s ní třeba odněkud znali. Stačí však pronést pozdrav, usmát se a jít dál. O nic přece nejde. Jen ať si dívenka přemýšlí, kdo jste, odkud se znáte a proč ji zdravíte. Možná se za vámi zvědavě otočí, usměje… bude překvapená. No a co, právě jste zabodovali a právem se můžete cítit fajn. A jak málo k tomu pocitu stačilo – jen úsměv a jedno slovo a jste středem vesmíru.

 

Tipy: Z počátku dne, pro rozehřátí, doporučuji místo oslovení třeba jen kývnout hlavou na pozdrav, než se vám povede správně navázat na předchozí den, tj. spojit to lehce s očním kontaktem a úsměvem.

Neomezujte se jen na osamocená děvčata. Otestujte i skupinky dívek. Když je více dívek pohromadě, jde to mnohdy lépe, protože jsou jednotlivá děvčata uvolněnější. Zkuste to, určitě takhle zvládnete pozdravit alespoň jednu z nich.

 

Uvidíte však, že až takhle oslovíte aspoň dvacet dalších dívek, najednou vám to celé přijde děsně jednoduché. V mnoha případech budete mít pocit, že jste měli pokračovat dál a neukončit to jen pozdravem… ale to nedělejte! Dneska je to jen oslovení, nic víc. Ten pocit si musíte pořádně zažít, než se pustíte do něčeho většího.

Že se nějaké dívky tvářily divně? A co? Lidé jsou různí, nemusí na vás všichni reagovat pozitivně, to je zcela normální. Jde o to, že se tímto dnem naučíte rozlišit, jestli to oslovení mělo smysl a někam dál by mohlo vést a nebo ne.

Den třetí – mluvíme, komunikujeme, balíme

No co, jednou to muselo přijít, takže se už dnes pustíme do rozhovoru. Ovšem díky předchozím dnům víte, co je k tomu potřeba a máte to zažité. Umíte navázat oční kontakt, upoutat i oslovit. Výhodou předchozích dnů je i to, že tyhle úkony děláte beze stresu a skoro automaticky. Ovšem nejdůležitější věc, kterou jste z předešlých dvou cvičení získali, je cit. Cit pro to, jestli holka totálně nemá zájem, či jestli jste trapní a nebo naopak, kdy zájem byl a šlo by z toho něco vykřesat. Poznáte to podle očního kontaktu, úsměvu a dalších reakcí. Jakmile se dívka tváří negativně a nepříjemně, nemá cenu se pokoušet dál, nevyšlo by to, pokud nejste typ ukecávací (ovšem takový typ tento článek jistě nebude potřebovat).

V předchozí dni jste jistě našli situace, kdy se po vašem oslovení dívka tvářila, že by s vámi chtěla dál komunikovat. Dneska k tomu máte možnost.

 

Co říkat?

Nejlepší oslovení bývá překvapivě i to nejjednodušší. Ze začátku zkuste třeba nějakou prosbu, abyste se rozehřáli a shodili ze sebe trému. Můžete se ptát, kolik je hodin, jak se dostanete na nádraží, na poštu, a další. Na žádost o pomoc vám zpravidla odpoví každá. Tímto dostanete šanci se projevit a začnete pomalu a bez stresu komunikovat. Nebojte se konverzaci rozvíjet a poděkovat. Je až s podivem, jak tyto jednoduché věty vedou úspěchům. Většinou stačí jen v průběhu rozhovoru vhodně změnit téma – a třeba jako poděkování dívku následně pozvat například kávu – a ona půjde.

Později můžete začít více flirtovat, obzvláště, když budete vidět kladnou odezvu na váš pohled a oslovení. Ideální je při balení, když to vychází z vás a umíte si kolem sebe najít vhodná témata k nepřímému zahájení komunikace.

Můžete i využít nějaký ostřejší začátek, třeba ve stylu: „Ahoj, ty se ale pěkně usmíváš… “ Pokračujte čímkoliv, třeba zase tou žádostí o radu, nebo se nejprve představte, či se klidně přiznejte, že nevíte co máte říkat (a na tom postavte rozhovor)… ale hlavně mluvte. Divili byste se, jak vás situace donutí mluvit, když se do ní dostanete. Takhle při čtení článku je to pochopitelně úplně o něčem jiném, než v terénu.

Trošku se přiznám – nechci vám záměrně dát další konkrétní věty, které říkat. Každý si totiž musí najít svůj vlastní styl. Nyní jen máte pevné základy pro to, abyste to mohli v pohodě zkusit a svůj styl si najít.

Když vám něco nevyjde, nevadí. Pořád berte na vědomí, že tohle není recept jak sbalit jednu konkrétní dívku, ale rady jak se naučit balit různé dívky, takže když jednou neuspějete, je to pro vás jen obrovské plus (pokud se z toho poučíte). Komunikace s lidmi má pevné základy na mnoha neúspěších. Jen tak jste schopni podchytit všechny reakce, a proto na ně později dokážete odpovídat. Potom se stanete pánem situace a budete to vy, kdo rozhoduje o tom, kam až to celé zajde.

 

Tipy: Naučte se využít momentu překvapení, ten totiž dělá divy. Například zatímco na vás nějaká dívka visí pohledem, zastihnete ji nepřipravenou a tak vám těžko na vaše oslovení řekne něco, co vám může usadit. Tím pádem lehce zvrátíte kartu na vaši stranu – vy jste ten, který vede rozhovor a rozhoduje o svém osudu. Jakmile tohle dostanete pevně do ruky, poznáte, že váš výsledek neurčuje nějaká náhoda ani smůla a dívky nejsou éterické nadpřirozené bytosti.

 

Poznámka pod čarou: Nemyslete si, ani „skvělý“ balič nesbalí každou. Hlavní důvod proč je „skvělý“, je ale v tom, že ví, že k životu odmítnutí patří a tak si nenechá žádným neúspěchem vzít chuť to zkoušet dál.

Shrnutí, aneb proč to doopravdy funguje

Když se nad tím zamyslíte, tak žádný balič většinou nedělá nic moc navíc, než to, co jste se naučili z tohoto článku. Každý z nich prostě jen upoutá (naváže kontakt) a osloví. Jen vy jste se to učili po malinkatých kouscích a tím jste v sobě zlomili trému, výmluvy a představu, že holky jsou něco nedosažitelného a vy je nezvládnete oslovit. Do podvědomí jste si prostě vštípili to, co tam mělo už dávno být. A to, že balení je velmi jednoduché a že má šanci každý. Balení není věda, a i přestože může existovat fůra nejrůznějších balících technik, stejně v každé záleží jen na vás samotných. To co jste dodnes neuměli, by pro vás po těchto třech dnech drobného snažení mělo být primitivní. Vždyť jde jen o to, usmát se, cítit se dobře – a to vy už umíte. Tímto dáte na vědomí, že existujete a nakonec toho s přehledem využijete. Uvědomte si, že i holky často nemají partnera, touží po lásce a chtějí s někým být. Jenže samy vás balit většinou nebudou. Teďka je ale svět pevně ve vašich rukou a je jen na vás, na kterou stranu ho necháte otáčet. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hovna

(Velkej BOSS, 3. 4. 2016 6:37)

I já umím zbalit holku za 1den proč tak hodně musíte přidat nanplynu

Np

(Marigold, 5. 9. 2015 11:53)

To že je nějaká holka zadaná není vada na kráse navíc to že je zadaná neznamená že se ve vztahu cítí spokojená a naplněná závisí jen na muži jestli jí dokáže upoutat a poskytnout jí to co nemá a po čem touží naprosto souhlasím s autorem o těch prvních krůčcích protože ty vedou ke zvýšení sebevědomí a to je to co podtrhávám ostýchavým a nesmělým klukům nohy nízké sebevědomí stejně jako pes dokáže vycítit váš strach a využít ho proti vám dokáže i holka vycítit vaše nízké sebevědomí a tím se před vámi uzavřít a pak už jste bez šance ji získat po celý ten čas co se lidstvo prochází po tomto světě je to nastavené stejně ve zvířecí říši jako v té lidské každá samička každá holka hledá ALFA samce dominantního vůdce vedle kterého se bude cítit bezpečná a naplněná (a není to o tom být ranař a dokázat vyřídit každého člověka jednou ranou) ale abych to neprodlužoval dobrý článek a autorovi vzdávám hold a vám kteří sem zavítáte z důvodů ke kterým je tento článek určen přeji větší sebevědomí :-)

uznání a pochvala autorovi

(Lukáš , 11. 4. 2014 22:49)

Komentář kousek pode mnou má pravdu a souhlasím sním autor je skvělý toto není jen návod to motivační text. Jinak tedy díky za rady a morální podporu. :D

bbb

(Jenda, 9. 11. 2013 23:23)

Problém je, ale v tom, že v dnešní době v horizontu 18-30 let je většina dívek už zadaných, takže šance na nalezení kvalitní partnerky je už opravdu malá.

aaa

(abcd, 28. 3. 2013 23:29)

Sklaním se před autorem :O