Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání s jejími rodiči

17. 10. 2008

Setkání s jejími rodiči

Dopředu se na ně poptejte. Hlavně na jejich zájmy a podobně. Ptejte se, jestli se jim budete líbit. Odpověď by měla být kladná. Přijďte slušně oblečeni. Musí mít jistotu, že mladík chodící s jejich dceruškou není žádný trhan. Mluvte slušně, pomalu. Pochvalte domácnost. Pokud vám něco nabídnou (jako, že určitě ano) vezměte si a pochvalte.

Používejte věty typu: „Slyšel jsem, že umíte velice dobře …“ Menším problémem bývá otec. Matka totiž od dcery o vás vše ví, ptá se a vy komunikujete. Otec většinou jen sedí. Vyvarujte se politiky. Otec má většinou tendenci vás zkoušet. Raději odpovězte, že nevíte. Pokud víte, nepodávejte odpověď s nadsázkou a chutí utřít tazatele. Odpovězte pokorně a klidně. Uvědomte si, že on je hlava rodiny a očekává se, že bude trochu důležitý. Dlouho to ovšem nevydrží. Nechají vás o samotě a vy máte kousek času na svoji milou. Opravdu jen kousek. Většinou vás ruší matka a nabízí jídlo a pití. Snaží se být milá a pohostinná, jak se na paní domu sluší a patří. Pokud vás někdy v budoucnu nachytá sama, zasype vás otázkami. Usmívejte se a v klidu odpovězte. Ukažte, že nemáte co skrývat a že jste nad věcí.

Matka, je nejdůležitější z rodiny. Pokud se s ní naučíte jednat, máte vyhráno. Sourozenci většinou mlčí, o to více řečí budou mít, až odejdete. To vám však může být jedno, nikdo je poslouchat nebude. Tak jak tak, se slušností nejdál dojdeš. To mějte vždy na paměti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář